2. deň Tatranského pohára v hokeji

25.08.2005 Celý región

Poprad (TASR) - Hokejisti domácej Tatravagónky zvíťazili v A-skupine vo štvrtkovom zápase na 58. ročníku Tatranského pohára nad bratislavským Slovanom 4:3.
A-skupina
Tatravagónka ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
Góly: 28. Žemlička, 41. Pavličko, 52. Faith, 55. Bambúch - 23. Kováč, 33. Jánoš, 35. Pavlas
Rozhodovali: Ország - Halecký, M. Korba
vylúčení: 10:9, navyše: Bambúch (Poprad) 10 min za udretie do hlavy
2780 divákov

V najlepšom doterajšom zápase turnaja mohli pri svojej prevahe viesť domáci takým gólovým rozdielom, aký prehrávali po dvoch tretinách. Ich slabinou bolo premieňanie šancí. Ani Kroták v 31. minúte za stavu 1:1 sa nedokázal presadiť pri trestnom strieľaní. Slovan z toho ťažil a v priebehu dvoch minút dvakrát skóroval. Kamzíci sa nevzdávali, v 52. minúte vyrovnali a o tri minúty neskôr viedli už 4:3. Hosťom nepomohla ani záverečná power play.

Tabuľka:
1. Poprad 2 2 0 0 8:4 6
2. Slovan 1 0 0 1 3:4 3
3. SR 23 1 0 0 1 1:4 0

V úvodnom štvrtkovom zápase na 58. ročníku tradičného hokejového turnaja o Tatranský pohár v Poprade zvíťazil vlaňajší finalista HC Vítkovice v B-skupine nad HC Košicami 3:1.

B-skupina
HC Steel Vítkovice - HC Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 16. Padělek, 24. Kropáč, 50. Pištek - 48. Bombic.
Rozhodovali: Lauff - Bednár, Kubuš
vylúčení: 5:8, navyše: Lažo (Košice) 10 min za napadnutie hlavy
presilovky: 2:1
150 divákov

Po štvrťhodine otvorili skóre Vítkovice a v strednej časti zápasu v presilovke zvýšili na 2:0. Vítkovičania prevýšili menej dôrazných Košičanov, ktorí čestný úspech dosiahli v záverečnej časti tiež v presilovke.